Warszawska Manifa oraz dr Zofia Sadowska (1887-1960), lekarka, działaczka feministyczna i skandaliczna lesbijka z lat 20., po raz kolejny łączą siły! Tym razem dla sprawiedliwości reprodukcyjnej w Polsce. Bo takie są czasy, że w tej ważnej sprawie musimy (współ)działać jeszcze energiczniej niż dotąd.

A ponieważ prawdziwa moc to moc troski, wesprzemy także bardzo potrzebujące a bliskie naszym sercom przedsięwzięcia: inicjatywę pomocy uchodźczyniom_com "Żeglarze bez Granic" i hostel interwencyjny dla osób LGBT w Warszawie.

 

KONCERTY potęga dźwięku

Laura Palmer Cover Story | przygoda z muzyką w wersji "Męskie Branie"

Zdrada Pałki | jednoosobowy queerowy projekt lo-fi-trash z radykalnym przesłaniem – zupełnie nowe kawałki o kapitalizmie i czasami też o januszach

The Agnes Circle | gothic post punk

Fallow Ground | eksperymentalny queerowy cold wave z wiolonczelą

Hände | polityczny post punk

 

WYSTĘPY siła męskiego wdzięku i damskiego szarmu

DQ Kim Lee

DK Vera Cruz

Sharm Trio, czyli DK Maryjan Bear, Jean Jacques, Richard The Great

burleska: Bunny de Lish, Grotesque Bel Air

 

TANIEC mocne uderzenie na zakończenie

DJ Avtomat, DJane Benita aka JeblivaDiva

 

GADŻETY

znane i lubiane oraz zupełnie nowe, z hasłem tegorocznej Manify: ABORCJA W OBRONIE ŻYCIA!

 

Sen Pszczoły, Grochowska 301/305 (fabryka Perun)

4.03, piątek, od 20.00 (uwaga, w związku z napiętym programem już o 20.00 pierwszy koncert!)

wstęp 15-20 PLN

...ale można płacić więcej! I mniej też można. W przypadku trudnej sytuacji finansowej (niemożności opłacenia wstępu) prosimy o kontakt. Nie chcemy żadnej osoby wykluczać z udziału w imprezie!

 

na połączony benefit na XVII Warszawską Manifę, inicjatywę "Żeglarze bez Granic" i hostel interwencyjny dla osób LGBT w Warszawie

zapraszają

 

Porozumienie Kobiet 8. Marca www.manifa.org

Sprawy Sadowskiej www.sprawysadowskiej.pl

 

https://web.facebook.com/events/919940284767863/

 

Przyjdźcie wszystkie_cy – dopiero dzięki Wam to będzie MOCARNA i DOBRA impreza! A za dwa dni... silną grupą pójdziemy na Manifę :)

 

[opis grafiki: dwie mocno umięśnione kobiety w dziewiętnastowiecznym negliżu, z odsłoniętymi torsami, stojące tyłem, jedna widoczna półprofilem]

 

NASZ MOCNY GWIAZDOZBIÓR

KONCERTY

Laura Palmer Cover Story (Warszawa/PL)

"Męskie Branie" to tytuł najświeższego programu Laury Palmer Cover Story. Sześć wykonawczyń prezentuje dowcipne, przewrotne interpretacje powszechnie znanych utworów. Dziewczyny śpiewają piosenki stare i nowe, zapomniane odświeżają, a współczesnym nadają "laurowy" sznyt. Formuła koncertu opiera się na improwizacji i żywiołowym kontakcie z publicznością. Podczas koncertu "Męskie Branie" zaprezentują utwory, które zaskoczą nawet wytrawne_ych fanki_ów... Nie ujawniają tytułów, by nie psuć niespodzianki!

Karolina "Więsiu" Więch: gitara, śpiew; Kasia "Jaźni" Jaźnicka: śpiew, dzwoneczki; Mania "Wierzba" Wierzbicka: śpiew, jajko; Anna "Wojna" Wojnarowska: śpiew, gitara basowa; Anna "Wodzu" Wodzyńska: śpiew, klawisze; Renata "Mikla" Miklewska: śpiew, kazu

www.facebook.com/laurapalmercoverstory

 

Zdrada Pałki (Berlin/DE)

Jednoosobowy queerowy projekt lo-fi-trash z radykalnym przesłaniem. Zdrada Pałki bezczelnie promuje feminizm, weganizm i poliamorię. Głównie po polsku. I jeszcze

rzewne miłosne historie. A wszystko to pod nutę własnego wyrobu. Dla Was zaśpiewa przede wszystkim nowe kawałki, które są w klimacie antykapitalistycznym, a czasem o

januszach.

Martyna H: wokal, teksty, bity

www.facebook.com/zdradapalki

www.zdradapalki.bandcamp.com

www.megapeng.net/features/megapeng_feature_08.13_zdradapalki.html

 

The Agnes Circle (Londyn/UK)

punk cold wave dark wave gothic post punk touching pop duo

www.theagnescircle.bandcamp.com

 

Fallow Ground (Sydney/AUS)

eksperymentalny queerowy cold wave z wiolonczelą

eli: cello, banjo & vox

zoś: bass, vox, roland

www.fallowground.bandcamp.com

 

Hände (Warszawa/PL)

polityczny post punk

www.haende.bandcamp.com

 

WYSTĘPY

DQ Kim Lee

Po prostu KRÓLOWA :)

www.facebook.com/kim.lee.9003

 

DK/DQ Vera Cruz

Występuje od 2012 roku. Chętnie wykracza poza utarty schemat drag kinga – męskiego macho: lubi numery gejowskie, performance androgynicznych postaci i mocny gender bending. Dlatego też jego/jej performance można określić jako drag queer: wąsy i wysokie obcasy, garnitury i dużo brokatu.

www.facebook.com/veracruznancykings

 

Sharm Trio

DK Maryjan Bear, Jean Jacques, Richard The Great

Kapelusz, goździk, muszka, czyli niebezpieczny charm fantazmatycznych gentelmanów z dawnych lat. W oparach pełnych uroku i wyrafinowania słów, uwodzących melodii wszystko zdarzyć się może... Choć zgodnie z duchem Nowych Wspaniałych Czasów nad całością czuwać będzie kodeks kawalerski. Nie odmawiajcie więc sobie moralnej i higienicznej chwili retro! I pamiętajcie: „Pocałowanie nigdy dawanem bydź niepowinno ustami mokremi”.

 

Bunny de Lish

Czyli grzech w kształcie klepsydry. Lubi kusić, przekraczać granice i fascynować. Członkini kolektywu Cherry Bombs. W numerze "Świat to za mało" przedstawi burleskową interpretację postaci agenta 007.

www.facebook.com/BunnyDeLish

 

Grotesque Bel Air

Duet znany ze swoich różnorodnych wcieleń scenicznych, przeplatanych przepięknymi kostiumami, delikatnością piór i magią brokatu oraz muzyką dotykającą najpiękniejszych brzmień elektronicznych z jednoczesnym ukłonem ku tradycji. Występujące m.in. z Retro Show na deskach znanych teatrów, tym razem zaprezentują swój najnowszy, magiczny numer.

www.facebook.com/GrotesqueBelAir

 

TANIEC

DJ Avtomat

Kojarzy się głównie ze swoim projektem solowym o tej samej nazwie, w ramach którego obecnie zajmuje się wskrzeszaniem zapomnianych wschodnich pieśni ludowych z pomocą wokalistek śpiewających białym głosem oraz nowoczesnej, basowej elektroniki. W klubie zmienia się jednak w bezlitosnego muzycznego selekcjonera, a jego ponad siedmioletnie doświadczenie za gramofonami przekłada się na eklektyczną selekcję najlepszych melodii i brzmień, jakie oferuje dzisiejsza scena elektroniczna. Wspomagał swoimi setami między innymi Crystal Castles, Emikę, Cool Kids Of Death, Baasch czy Pola Rise, dzielił festiwalowe sceny z Moderat, Richie Hawtinem, DJ Hellem, The Whip czy Zoot Woman. Specyficzna odmiana tanecznej miksologii Avtomata ma korzenie w muzyce bass, grime, 2-step, future garage czy UK-dubstep, ale zgodnie z postanowieniem, że każdy jego set powinien być przygodą, przetyka on te brzmienia gęsto eleganckim brzmieniem minimalu, klasycznym electro, chillwave i skandynawskimi zimnymi falami. Zdarza się, że zapuszcza się w rejony tak odległe stylistycznie i geograficznie jak kuduro czy afrykańskie rytmy, a nawet daje dojść do głosu raperom. Cała ta ekwilibrystyka ma jednak jedną cechę wspólną – trudno przy niej nie uskuteczniać własnej gimnastyki na parkiecie, co, jak wiemy, jest zdrowe i pożyteczne.

www.facebook.com/AvtomatMusic

www.mixcloud.com/Avtomat

www.avtomat.pl

 

DJane Benita aka JeblivaDiva

W wolnych chwilach zatrzymuje się zacinaniem windach, gotuje potrawy dla reprezentacyjnego batalionu Wojska Polskiego. Swoją muzyką potrafi ukoić niczym kefir wylany na spaloną twarz lub poruszyć zdrętwiałą kończynę, jak porusza nas suszarka wrzucona do wanny.

www.facebook.com/benitabaluje

 

KOGO WSPIERAMY

Projekt "Żeglarze bez Granic" ma na celu patrolowanie szlaków na Morzu Śródziemnym, którymi najczęściej uchodźczynie_cy próbują dotrzeć do Europy. Aby ratować zagrożone_ych utopieniem, potrzebujemy funduszy na czarter łodzi, koszty ich utrzymania, rzeczy używane przy pierwszej pomocy (folie termiczne, apteczki), opłacanie transportu wolontariuszek_y na wyspy greckie.

Marek Belniak, 501 112 155

 

Warszawski hostel interwencyjny powstał – z inicjatywy Lambdy Warszawa i Fundacji TransFuzja – dla osób LGBT, które z powodu zagrożenia przemocą lub jej doświadczania musiały opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Oprócz bezpiecznego schronienia profesjonalny zespół pomaga w uporządkowaniu sytuacji prawnej, socjalnej, emocjonalnej i życiowej.

www.lambdawarszawa.org/hostel

 

WSPARCIE MEDIALNE

Krytyka Polityczna, www.DziennikOpinii.pl, www.Feminoteka.pl, www.Queer.pl, www.CodziennikFeministyczny.pl, www.Seksualnosc-Kobiet.pl, www.Kobiety-Kobietom.com, Hollaback Polska, Fundacja im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, www.TrzyczesciowyGarnitur.blogspot.com, Amnesty International, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Grupa Edukatorów Seksualnych "Ponton", Miłość Nie Wyklucza, Fabryka Równości, www.Homoseksualizm.org.pl, Fundacja MaMa, Fundacja Autonomia, Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, Instytut Spraw Publicznych, Kampania Przeciw Homofobii, Otwarta Rzeczpospolita, Projekt DziewCzyny

 

KTO STOI ZA IMPREZĄ?

Warszawska Manifa (2000-...), doroczna manifestacja organizowana w związku z Dniem Kobiet. Obecnie podobne inicjatywy odbywają się w całej Polsce.

www.manifa.org

 

Dr Zofia Sadowska (28.02.1887-7.03.1960), lekarka, pierwsza kobieta z rosyjskim doktoratem z medycyny, działaczka feministyczna i społeczna, przedsiębiorczyni, automobilistka, ubierająca się częściowo po męsku, postać zdecydowanie nieheteronormatywna. W 1924 roku pozwała o oszczerstwo warszawską prasę brukową, która oskarżała ją o uwodzenie pacjentek, w tym nieletnich dziewcząt oraz gwiazd rozrywki (Ordonówna, Messalka), o rozbijanie małżeństw, organizowanie w gabinecie lekarskim orgii lesbijskich z elementami sadystycznymi, prowadzenie lesbijskiego domu publicznego oraz podawanie kobietom narkotyków w celu ich uzależnienia od siebie. Śledztwo policyjne nie wykazało prawdziwości tych zarzutów. Podczas kilkuletniego "skandalu starogreckiego", który zakończył jej karierę naukową, była nazywana "wrogiem społeczeństwa i narodu".

strona projektu badawczego Agnieszki Weseli: www.sprawysadowskiej.pl

www.facebook.com/pages/sprawy-sadowskiej/269188143107984

fejsbuk